Čeština

Battlefield 1

Čeština
8.5

Čtenářské hodnocení

Battlefield 1 – Oficiální zpráva od vývojářů

Oficiální zpráva od vývojářů – Koně v Battlefield 1

„Jakmile se rozhodlo, že se Battlefield 1 bude odehrávat za první světové války, bylo nasnadě, že ve hře budou muset být koně. Koně hráli na mnoha tehdejších válečných frontách důležitou úlohu, ale především patřili k unikátním symbolům tehdejší éry. První světová válka byla svědkem mohutného střetu starého světa s novým. Snad nic tuto skutečnost neztělesňuje tak výstižně jako výjevy, kdy proti sobě na bojišti stojí tanky, letadla a koně.

Koně jsou jedinečným herním prvkem Battlefieldu 1. Nevydrží tolik jako tank, ale při boji na krátkou vzdálenost jsou velmi efektivní. Jsou natolik silní a obratní, že mohou kopyty účinně srážet nepřátele, a navíc vás k nim dostanou dost blízko, abyste mohli začít čarovat šavlí. Jestli se přece jen držíte raději zpátky, budete mít k dispozici účinné pušky, které s úspěchem využijete při boji z koňského hřbetu na střední vzdálenosti.

Koně se neztratí ani při útoku na nejrůznější bojová vozidla – na koni můžete kroužit kolem pomalejších strojů a zasypávat je granáty. Mají také pomocné využití jakožto mobilní zásobovací stanice, takže kromě bojových dovedností se vám budou hodit i jejich sedlové brašny, ze kterých můžete během boje asistovat spolubojovníkům podáním munice nebo obvazů.

Protože je jezdec na koni větším cílem, budete muset dávat pozor, jakmile se k nepříteli přiblížíte na dosah (koně mají hodně životů, přinejmenším o mnoho víc než jezdec, ale i tak jsou zranitelní), pokud se ale udržíte v pohybu a budete využívat rychlost ve svůj prospěch, prokážou koně nečekanou efektivitu.

Koně si můžete vybrat už při prvním nasazení do hry na obrazovce výbavy nebo na nějakého jednoduše nasedněte kdykoliv ve hře – v obou případech tak získáte výhodný přístup k jejich zbraním a další výzbroji. Stejně jako u ostatních vozidel platí, že z koně můžete kdykoliv sesednout a vrhnout se do boje po svých (akorát riskujete, že se někdo nepozorovaně přiblíží a koně ukradne). Ačkoliv koně sdílejí některé společné charakteristiky s jinými vozidly, nedá se říct, že by se i podobně ovládali. Vývojářský tým věnoval hodně úsilí tomu, aby byl dojem z ovládání koně co nejméně podobný třeba řízení motorky a co nejvíce podobný… jízdě na koni.

Rozhodnutí vytvořit pro Battlefield 1 koně nás postavilo před zajímavé výzvy a jednou z nich byla nutnost vzít v úvahu, že hráč od koně čeká trochu něco jiného než od stroje. Když v autě těsně nad útesem šlápnete na plyn, zřítíte se dolů, ale když se k tomu samému útesu přiblížíte s koněm, čekáte, že se ze strachu vzepře a odmítne pokračovat. Ani to nejvěrnější a nejstatečnější zvíře nepůjde bez váhání na jistou smrt.

Z pohledu programátorů, animátorů a audio a grafického týmu se hodně práce věnovalo právě řešení těch momentů, kdy se od koně očekává nějaká samostatná reakce. Chtěli jsme, aby koně v Battlefieldu 1 při setkání s nebezpečím působili realistickým dojmem. Ochotně vkročí do mělké vody, ale odmítnou plavat v moři. Když se v plné rychlosti přiblíží k překážce, pokusí se jí vyhnout nebo ji přeskočit. Budou jako živá bytost reagovat na dění v bezprostředním okolí. Až se na koni rozjedete do bitvy, doufáme, že se nám podaří vyvolat pocit, že mezi vámi probíhá určitá komunikace.”

Oficiální zpráva od vývojářů – Elitní třídy

„Ne všichni vojáci jsou si rovni. Někteří jsou silnější. Někteří patří… k elitě. V Battlefieldu 1 se budete moci do boje zapojit v roli jedné z elitních tříd – destruktivních specialistů, kteří dokážou v rukou dobrého hráče otočit průběh bitvy.“

Jako první je na řadě Flame Trooper, kterého jste možná v kratičkém záběru zaznamenali v našem úplně prvním traileru. Plamenometčík, vybavený nehořlavým oblekem, plynovou maskou a mohutným plamenometem, kolem sebe na bojišti šíří chaos. Ani zdaleka ale není nezničitelný. Neoddělitelnou součástí jeho výbavy je plynová maska, která ho zpomaluje a limituje jeho zorné pole. Stačí zaútočit z dálky, a možná ze střetnutí vyváznete nepoznamenáni ohněm.

Vzdálenost vás ovšem ochrání o poznání méně při setkání se Strážcem, chráněným silným plátovým krunýřem. Sentry v pohybu připomíná živý tank a jeho zbraní je vodou chlazený kulomet. Dokáže nepřátelské pozice zasypávat deštěm olova a sám hodně vydrží, ale na rozdíl od plamenometčíka nepoužívá plynovou masku. Určitě tušíte, jak s tím naložit.

O kus dál v bezpečné vzdálenosti mezitím leží na břiše natažený Lovec tanků se zbraní delší než je výška člověka. Tato elitní třída s dokonalostí sobě vlastní ovládá 1918 Tankgewehr, bestii mezi zbraněmi, která šíří zkázu v řadách nepřátelské pěchoty i vozidel (pokud Tank Hunter střílí vleže). Přesnou a soustředěnou palbou na konkrétní části nepřátelské bojové techniky dokáže tato zbraň likvidovat pásy, kulomety nebo kanóny obrněných vozidel. Svůj název Tankgewehr nezískala nadarmo.”

Napsat komentář

Tvoje emailová adresa nebude zveřejněna.Povinné políčka jsou označeny *

Můžeš použít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené heslo

Registrovat