Battlefield V

4.8

Čtenářské hodnocení

Battlefield V na E3

Jedním z hlavních lákadel Electronic Arts konference byl samozřejmě nový Battlefield V, který nám přinese zážitek z  druhé světové války s ikonickými zbraněmi a ještě lepším gameplayem! Čtěte dál….

Ukázka hry na E3 ukázala několik novinek jako stavění barikád, přídavné vleky k vozidlům, lepší demolice a další. Celá tato ukázka je také předvedena v úplně novém režimu hry, jenž bude zmíněný níže. Zhlédněte trailer a přesvědčte se sami.

Trailer

V první řadě bych rád zvýraznil oznámení, že Battlefield V nebude obsahovat Premium Pass, takže všechna 4 plánovaná DLC budou zdarma a hlavně se ve hře nebudou vyskytovat ne moc oblíbené lootboxy!

Jak už jsem zmiňoval výše, tak Battlefield V nabídne několik nových režimů:
(popisy pochází přímo z oficiální stránky hry)

Battle Royale

Tento dnešní herní trend dorazí i do Battlefieldu, který by měl být dostupný až ke konci roku.

Grand Operations

Grand Operations jsou vlastně vylepšenou verzí režimu Operations ve hře Battlefield 1, ovšem mnohem rozsáhlejšího i nad rámec všech jeho částí. Tento modulární koncept přenese hráče do fiktivních operačních „dnů“, kde každý den reprezentuje kolo hrané napříč různě kombinovanými mapami a režimy, na jejichž pozadí se odvíjí příběh. Akce, které vy, vaše družstvo nebo tým podniknete v první den, budou mít přímý vliv na podobu příběhu a způsob hry v den druhý, ten pak dále ovlivní den třetí a tak dále.

Pokud první den odehrajete dobře, po změně mapy začnete s adekvátní zásobou munice a bojové techniky. V případě neúspěchu začnete další den pravděpodobně s menším počtem oživení, vozidly a dalšími zdroji.

Další významnou změnu představuje způsob, jakým jednotlivé relace zajišťují, aby se všichni hráči dostali na všechny lokace – jinými slovy, už žádné „záseky“ na pevné obraně hned v prvním bodě. Většina Grand Operations v Battlefieldu V je rozložena do tří operačních dnů – celkem asi hodiny herního času – ale některé mohou při těsném skóre trvat i déle.

Vzdušné výsadky

Battlefield V je o 2. světové válce, jak jste ji ještě neviděli. I když jsme se zaměřili hlavně na tento aspekt, zachovali jsme ve hře slavné momenty tohoto konfliktu, jako je například seskok padákem na bojiště v čele invazních sil uprostřed palby flaku.

Každá Grand Operation začíná výsadkem – v Norway Operation je reprezentován novým režimem Airborne, který je v rámci Grand Operations exkluzivním.

Hlavní roli v režimu Airborne hraje skupina děl, které se útočící tým pokouší zničit, zatímco obránci chtějí jeho úsilí zmařit. Útočníci vstupují do akce ve vlnách z letadel, přičemž každý z nich se rozhodne, kde seskočí. Jakmile dopadnete na zem, začnete spolupracovat s týmem na určení pozice bomb a likvidaci nepřátelských obranných postavení. Dosažení herního cíle pak může rozhodnout o úspěchu invaze.

Při bránění vstoupíte na mapu u děl, která dosud nejsou zničena. Důmyslným rozmístěním mobilních zbraní, fortifikací nebo protileteckých děl pak musíte připravit optimální obranu. Přizpůsobte se a odolejte – pokud uspějete, nepřítel ztratí moment překvapení a další den bude začínat s podstatně většími obtížemi.

Battlefield V na E3

Final Stand

Vaše úspěchy a selhání v Grand Operations určí podobu rozhodující fáze Final Stand. Pokud budou mít obě strany vyrovnané skóre, octnete se v tomto adrenalinovém zkráceném režimu, z něhož vzejde vítěz.

Ve Final Stand hráči nebudou moct oživnout, takže to bude o nervy. Tým prohraje, pokud padnout všichni jeho příslušníci. Množství munice – bude-li vůbec nějaké – určí předchozí události herního dne.

S téměř spotřebovanou municí a vyčerpaným zdravím bude váš úkol zní jasně: bojovat až do hořkého konce. Nikdo neodejde až do konečného rozhodnutí, takže na bojišti budete muset nechat vše.

Breakthrough

V režimu Breakthrough je mapa rozdělena na několik sektorů, které na začátku zápasu všechny drží tým obránců. Pokud jste mezi útočníky, vaším cílem je sektory jeden po druhém obsadit v určitém pořadí tím, že ovládnete dostupné kontrolní body v každém z nich. Hráči Battlefieldu 1 už znají Breakthrough z Operations, kde je samostatným herním režimem.

Každý střet v Breakthrough je zběsilou akcí s cílem obsadit sektory v roli útočníka, nebo operativně měnit plány za účelem uzemnění protivníka v případě obrany. Pamatujte, že donutit nepřítele k ústupu v Battlefieldu V znamená zdolat, či udržet opevněné pozice, což přináší další strategickou úroveň na obě strany.

Další již známé režimy

Conquest, Týmový deathmatch, Domination, Frontlines a Netýmové režimy pro více hráčů

Gameplay letadel

Kampaň pro jednoho hráče se bude skládat z jednotlivých příběhů – War Stories. Jeden z válečných příběhů se zaměřuje na příběh norské dívky jménem Nordy v roce 1943 během německé okupace Norska

Nordlys: infiltrace nepřátelských obranných zařízení a polární záře

Nordlys je zaměřen na mladou odbojářku, která nese zbraně a zásobu munice těžší, než je ona sama. Její příběh sleduje nejen boj za osvobození země od okupačních sil, ale také za přežití její rodiny.

Battlefield V na E3

Na pozadí událostí invaze do Norska budete čelit nepřátelům ve velmi chladném podnebí a bojovat o cenné nerostné zdroje potřebné k udržování válečné mašinérie v chodu.

Nordlys bude mít více variant hratelnosti, ale nejlepší variantou bude vše dělat tichým způsobem. Pokud vás nepřátelé odhalíV Nordlysu existuje několik scénářů a situací, což pro vás, hráče, znamená mnoho variant hratelnosti. Do nepřátelských obranných zařízení se můžete vplížit, zlikvidovat nic netušící stráže a vyhnout se přímému boji tak, aby se vaše šance ve srovnání s protivníkem vyrovnaly. Pokud budete odhaleni, připravte na tvrdý boj, protože nepřítel přivolá posily. Musíte zůstat mobilní a na lyžích se na zledovatělých horských svazích vyhýbat překážkám.

Nordlys trailer

Battlefield V vyjde do boje již 11. řijna pro předplatitele EA Access a Origin Access v rámci předpremiérové verze hry, 16. října začne přednostní přístup pro hráče s edicí Battlefield™ V Deluxe a nabídkou Enlister a od 19. října se do akce zapojí majitelé standardní edice hry Battlefield V.

BattlefieldV_edice

Předobjednávková nabídka Enlister

  • Přednostní přístup do betaverze Battlefieldu V: Vydejte se mezi prvními do frontových linií a otestujte svoje schopnosti a strategie, které budou v měnící se válce zásadní.
  • Výsadkářská výstroj: Ihned po vydání Battlefieldu V si můžete vybrat jednu z osmi dostupných speciálních sad výstroje k vlastním úpravám vojáků.
  • Speciální mise: Plněním speciálních úkolů si vybojujte odměny a výhody nad soupeři.
  • Okamžitý přístup k pěti zbraním v Battlefieldu 1: Odemkněte pět z nejmodernějších zbraní první světové války k okamžitému použití v Battlefieldu 1, které symbolizují předěl mezi dvěma obdobími na cestě k Battlefieldu V.

Battlefield V – Deluxe edice

K této edici získáte obsah uvedený výše a k tomu navíc:

  • Přednostní přístup do základní hry Battlefield V: Buďte mezi prvními, kdo určí podobu bojů v základní hře Battlefield V.
  • Pět sad výsadkářských obleků: Vyberte si pět z osmi dostupných speciálních sad výstroje inspirovaných britskými SAS a německými výsadkáři.
  • Speciální mise: Pusťte se do plnění speciálních úkolů inspirovaných skutečnými útoky britských SAS na německé letadlové základny na pobřeží severní Afriky a obrannými operacemi německých Fallschirmjäger a využijte startovací mise k ještě důkladnějšímu otestování svých dovedností na bojišti a k získání odměn.
  • Letecký most s 20 týdenními balíčky: Získejte dvacet týdenních zásobovacích balíčků, každý s jedním kosmetickým předmětem.

Battlefield V – Standardní edice

  • žádné speciální přídavky a lze hrát od 19. října

Nakonec se můžete podívat na sbírku obrázků.

Obrázky

Napsat komentář

Tvoje emailová adresa nebude zveřejněna.Povinné políčka jsou označeny *

Můžeš použít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené heslo

Registrovat