Hrát teď

Goodgame Empire Recenze

Zdarma
7

Dobrý

7.4

Čtenářské hodnocení

Goodgame Empire

Goodgame Empire je mezi hráči oblíbená budovatelská strategie, která pochází z herní dílny Goodgame Studios. České hráče jistě potěší kompletní česká lokalizace. Další nespornou výhodou Goodgame Empire je nenáročnost. Hru si zahrajete i na starším počítači a jediné co k hraní hry potřebujete je internetový prohlížeč. Díky technologii flash se hra nemusí stahovat ani nijak instalovat. Jediné co vás dělí od hraní Goodgame Empire je rychlá registrace, která je zdarma.

Vyzkoušejte si jaké to je být králem ve svém vlastním hradu. Za pomoc při obraně panství na začátku hry získáte malou středověkou pevnost, kterou můžete dále rozvíjet. Potřebujete vytvořit kamenolom, dřevorubectví a farmu pro obživu vašich poddaných. Ostatní hráči na vás mohou útočit, takže je dobré si hned od začátku hry budovat svojí vlastní armádu. I když se rozhodnete být mírumilovným diplomatem, armáda se vám hodí alespoň na obranu či jako páka pro zastrašování ostatních hráčů. Udržet si velkou armádu ale není jen tak. Vaši oddaní vojáci musí jíst a potřebují zbraně a vybavení. O jídlo se postarají například farmy nebo pěstování různých jídel. Vaši poddaní ale kromě jídla potřebují být i šťastní. Ke štěstí jim pomůžou různé občasné budovy a okrasné prvky. Zbraně si vyrobíte ze dřeva a spousty dalších surovin, které lze ve hře Goodgame Empire těžit.

Další věc, kterou budu ve hře Goodgame Empire dělat, je plnění úkolů, za které můžete získat cenné zkušenostní body. Díky postupnému sbírání bodů se vám budou odemykat nové a nové možnosti hry. Hra Goodgame Empire se ovládá velmi jednoduše, podobně jako ostatní online hry v internetovém prohlížeči. K hraní vám stačí jediné tlačítko myši. Dále je v Goodgame Empire nutná silná obrana vašeho hradu. Proto je dobré počítat s obranými stavbami a vojskem. Snažte se vybudovat pevnou základnu. Verbovat můžete jak pěšáky a střelce, tak jízdu na koních. Postupem hry můžete verbovat stále lepší jednotky. Proti silnějším hráčům vám mohou pomoci správně umístěné obléhací stroje.

Goodgame Empire a ekonomika

Každou pevnost je třeba rozšiřovat na město. S tím by se mělo počítat už od začátku hraní, aby bylo vše hezky uspořádané do přehledných ulic. Naštěstí lze budovy i přemisťovat. Od sedmého levelu je možno obchodovat. Na to je potřeba vybudovat tržiště. Platidlem ve hře Goodgame Empire jsou zlaťáky a rubíny. Rubíny jsou podstatně vzácnější a lze je v malém množství získat za plnění úkolů. Pokud rubínů potřebujete víc, dají se koupit za reálné peníze. Díky rubínům se z vás stane opravdu nepřemožitelný vládce. Zlaťáky můžete získat vybíráním daní. Daně jsou ale ve hře poměrně citlivá věc. Jejich výběr od vašich poddaných může trvat celkem dlouhou dobu, takže je třeba ho naplánovat s rozmyslem. Čím více chcete na daních vybrat, tím delší dobu to potrvá. S tím je třeba počítat např. před zahájením finančně náročné bitvy. Klíčem k úspěchu ve hře Goodgame Empire  při rozšiřovaní vaší říše je dobrá strategie a diplomatické jednání. Bez štěstí se samozřejmě také neobejdete. Diplomacie vám může pomoct odvrátit předem prohrané bitvy, nebo můžete uzavřít alianci s hráči, kteří vás mohou ochránit nebo poskytnou důležité suroviny.

Bitvy v Goodgame Empire

Za vyhrané bitvy ve hře Goodgame Empire získáváte body. Bohužel tomu tak není vždy. Pro začátek je dobré vědět, proti jakému soupeři stojíte. Proto se někdy vyplatí poslat před vlastním útokem do nepřátelského hradu zvěda, který vám cenné informace přinese. Další informace, která se před útokem může hodit, je kolik bodů můžete takovou bitvou získat nebo ztratit. Než stisknete tlačítko, chvilku počkejte s myší na tlačítku. V dialogovém okně se objeví procentuální hodnota získaných nebo ztracených bodů. Na takto cennou informaci se rozhodně vyplatí počkat.

Herní lokace

Ve hře Goodgame Empire jsou různé lokace s rozdílnou úrodností a bohatostí na suroviny. Pokud tedy potřebujete zvýšit produkci surovin, máte možnost zabrání dalších postů na herní mapě. Některé lokace jsou méně bohaté na suroviny, ale zato je menší pravděpodobnost, že o tuto lokalitu bude mít zájem jiný hráč, který by vás mohl napadnout. Jiné místa mapy jsou zase bohatší a těžba surovin poběží mnohem rychleji. Takové místo si ale možná budete muset zasloužit bojem.

Klady

  • Zdarma
  • Nenáročné
  • Chytlavé

Zápory

  • Zastaralá technologie

Shrnutí

Nenáročná oddechovka na pracovní dopoledne :-)
7

Dobrý

Ztracené heslo

Registrovat