Vlkodlaci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Martin a poslední změna proběhla před 2 měsíců, 3 týdnů.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #259 Odpověď

  Johnny
  Admin

  Vlkodlak

  Vlkodlaci jsou stvoření, která v sobě mají jak kus člověka, tak kus vlka. Ve zvířecí podobě si berou to horší z obojího: od vlků touhu zabíjet a hlad po syrovém mase, od lidí krutost a vypočítavost. Vlkodlactví je způsobeno kletbou a proměny není možné vědomě ovládat. Když se netvor vrátí do lidské podoby, své činy si nepamatuje, protože jinak by jistě zešílel nebo by si vzal život.

  Vlkodlaci jsou činní v noci, obzvláště pak při úplňku. Ačkoliv loví sami, v případě ohrožení si na svou pomoc povolají vlky. Vlkodlaci jen zřídkakdy cítí potřebu z boje utíkat, neboť málokterý z jejich protivníků jim dá zabrat. Svými drápy ostrými jako břitva útočí bleskurychle a jakékoliv zranění si dokážou vyléčit za pouhých několik okamžiků. V boji s vlkodlaky by zaklínač měl mít meč potřený olejem, který ubližuje prokletým bytostem, a mít dostatečnou zásobu petard zvaných Ďáblova pecka.

  Někdy je možné vlkodlačí kletbu sejmout, ačkoliv k tomu není žádná jednoznačná a jistá metoda. Zaklínač, který takový úkol hodlá podstoupit, by se měl vybavit notnou dávkou trpělivosti a pevnou zbrojí.

  Silné stránky
  Vlkodlaci jsou velmi rychlý, což je jejich hlavní výhoda, dokáží velmi rychle skákat, útočit a léčba zranění způsobuje tomuto monstru smrtící kombinaci. Též si může přivolat na pomoc vlky a za úplňku je mnohem silnější.

  Slabé stránky a taktika
  S vlkodlakem je lepší bojovat připravený s Vlaštovkami, Ďáblovo peckou, měsíčním prachem a olejem proti prokletým na stříbrném meči. Pro začátek je dobré vlkodlaka trefit měsíčním prachem pro znegování jeho léčících schopností a mít pro jistotu na sobě znamení Quen, kdyby se přes zpomalení znamením Yarden dostal blíž. Dále je citlivý na znamení Igni a dalo by se i použít pro případné omráčení znamení Axie. Pak už je důležité se případně uhnout jeho smrtelným útokům a držet ho v oslabení.

  #3358 Odpověď

  Martin

  jak prosím získám olej proti prokletým? Díky

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (z 2 celkově)
Odpovědět: Vlkodlaci
Informace o Vás:
Ztracené heslo