Hrát teď

Návod na War Thunder

Zdarma
9.2

Úžasný

9.3

Čtenářské hodnocení

War Thunder

Nejprve celý projekt začal jako MMO s boji letadel. Engine použitý z leteckého simulátoru byl od prvního momentu vhodnou volbou. Později se přidali tanky a momentálně se pracuje na námořním přídavku. Od začátku je jasné, že Gaijin ví přesně, co dělá a i když na tomto poli je konkurence, která stále roste, tento projekt se od začátku odlišuje od všeho na trhu. Tím pádem si vytvořil svou vlastní komunitu, která také neustále roste.

War Thunder ovládání

Ovládání, výzbroj, odolnost, vybavení a různé jiné vlastnosti se mění od stroje ke stroji. Každý stroj má své vlastní charakteristiky a každý vám jinak sedne. Jízdní i letový model rozhodně nepatří mezi simulaci navzdory možnosti náročnějšího simulačního módu, ale v žádném případě nepatří ani mezi akční jednoduché modely. Je to velmi vyvážený a zábavný koktejl mezi oběma světy blíže k tomu akčnímu, ale ani milovníci realistického zaměření ním určitě nepohrdnou. Totéž platí o modelu poškození. Když začnete rozdávat olovo na všechny strany, záleží na mnoha faktorech, kdo si to jako odnese a zda bude mít čas vám to vrátit, nebo jej dáte z první. Hlavně letadla jsou velmi zranitelné kvůli pilotovi, kterému stačí jedna kulka a ztratili jste stroj. Někdy naopak vysypete do někoho celý zásobník i dva a bez výraznějšího poškození vám i tak ujde, případně dokáže otočit situaci ve svůj prospěch a smrtelně zasáhne on vás. Je to díky vyváženému systému poškození, který opět není vysloveně simulací, ale ani příliš nudný akční s obyčejným počtem bodů životů. Záleží na tom, čím střílíte, kam, na které místo, pod jakým úhlem, což zasáhnete a hlavně při tancích, jestli se vám průstřel vůbec podařil.

Taktika boje ve War Thunder

V soubojích tanků se vám může dokonce stát, že budete střílet na nepřítele jednu střelu za druhou a nezpůsobíte vůbec žádné poškození. Jednoduše pokud vaše dělo není dost silné, munice dostatečně průrazná, pancíř nepřítele je příliš hrubý či pod špatným úhlem nebo je cíl příliš daleko a střela ztratila svoji průraznost, tak neuděláte nic, ani když trefíte slabé místo. Je velmi důležité hlavně při tancích znát slabiny protivníka a kam přesně mu pálíte. Každý tank má své silné a slabé místa jinde a třeba se to naučit. Ušetří vám to mnoho životů.

Úplně nejdůležitější je ale taktika. Můžete mít jakýkoliv tank, letadlo, loď, nejlepší munici, ale pokud vy sami nemáte znalosti terénu, protivníka a hlavně svého stroje, jehož parametry zkombinujete se skvělou taktikou a zručností, tak vám nepomůže ani nejdokonalejší stroj.

War Thunder není pro každého, ale dá se také říci, že každý si tu najde něco pro sebe. Tedy pokud máte rádi historickou vojenskou techniku, letadla, tanky nebo po novém i lodě. Ty zahrnují různé plavidla od rychlých torpédových a dělových člunů, až po lovců ponorek a také nový herní režim zaměřený na ničení a ochranu konvojů.

Autoři stále mění a dolaďují mechaniky, přidávají a testují obsah a už teď je to skvělá zábava. Hlavně je to multiplayer pro všechny, kteří mají rádi armádní techniku s alespoň mírnou úrovní realističnosti. Nestačí jen grind a peníze či nejlepší technika, ale šikovnost, taktika a zkušenosti jsou to, co vám zaručí vítězství i když budete nejednou v nevýhodných situacích. Stále se měnící prostředí, úkoly, jednotky, ale také přeskakování mezi tanky a letadly zajistí výbornou zábavu na nespočet hodin. A to nejdůležitější – War Thunder je zdarma!

Hrát zdarma

Klady

  • Zdarma
  • Grafika
  • Hratelnost
  • Nenáročné na HW

Zápory

  • Dokupované výhody

Shrnutí

Naprosto úžasný vojenský "simulátor", který vás naprosto vtáhne do druhé světové války.
9.2

Úžasný

Ztracené heslo

Registrovat