Hrát teď

World of Tanks Recenze

Zdarma
9

Úžasný

9.7

Čtenářské hodnocení

World of Tanks

Online multiplayerová hra World of Tanks (WoT) patří mezi nejpopulárnější počítačové hry současnosti. Vžijte se do vojenského velitele druhé světové války a zapojte se do tankových bitev s ostatními hráči z celého světa. WoT je vyvíjen společností Wargaming.net a hráč v něm hraje z pohledu třetí osoby (v odstřelovacím módu z pohledu střelce tanku, v dělostřeleckém módu z ptačí perspektivy). Hra má již více než 150 milionů registrovaných uživatelů. V roce 2013 vyhrála první místo v soutěži Golden Joystick Awards za nejlepší online hru roku. V aktualizaci z prosince 2015, byl do Word of Tanks přidán československý národ a tanky vyráběné právě u nás. Hra funguje na modelu free-to-play, samotné hraní je zdarma, ale lze za peníze koupit prémiový účet (zvyšující výnosy z každé bitvy), speciální prémiové tanky, lepší náboje, kamufláž a další. Po registraci dostává hráč zdarma sérii základních tanků. Bitva je (standardně) souboj 15 proti 15 tanků, na jejímž konci je vyhodnocena účast každého na bitvě a je odměněna patřičným obnosem kreditů  a zkušeností. Tyto kredity pak hráč může investovat do nových tanků, na které ovšem musí mít dostatek zkušeností, nebo na nákup munice, vybavení tanků aj.

Bitvy ve World of Tanks

V náhodných bitvách proti sobě stojí 15 hráčů na každé straně, tento typ bitvy je nejhranější, umožňuje až 3 hráčům vstoupit do jedné samé bitvy pomocí Čety. V týmových bitvách proti sobě stojí 5 až 7 tanků na každé straně, maximálně však tier VII x 50. Historické bitvy jsou předposledním přidaným typem. Utkávali se zde pouze tanky, které opravdu bojovaly za Druhé světové války. Historických bitev se mohli účastnit pouze sovětské, německé a americké tanky. Speciální bitvy jsou určeny pro zkušenější hráče a jsou pouze tyto 3 typy: Klanové války (CW) o provincii, nebo ochrana Klanového opevnění), Turnaje (např. Fun Cap) a jsou pro samostatně sestavené týmy. 3. typem Speciálních bitev jsou Utkání (neboli Šampionáty), určené pro setkání profesionálních hráčů World od Tanks a jsou o velké množství zlaťáků či o faktické peníze. Wargaming.net provozuje 6 herních serverů podle geografického umístění: Ruský, Evropský, Severoamerický, Čínský, Korejský a Vietnamský.

Tanky a další vozidla

Ve World of Tanks si můžete vybrat mezi obrněnou bojovou technikou Německé, Americké, Francouzské nebo Sovětské armády. K dispozici je více než 400 vozidel od konce První světové války a meziválečného období, přes hojně zastoupenou vojenskou techniku z období Druhé světové války konče technikou z doby Korejského války a začátku války ve Vietnamu. Tanky jsou rozděleny jak podle národů, tak podle charakteristiky (lehký tank, střední tank, těžký tank, stíhač tanků, artilerie) tvořící vývojovou větev, kterou hráč může za získané zkušenosti postupně odemykat. Většina tanků má různé druhy děl, pásů, rádií či motorů, které je rovněž možné za zkušenosti získávat a zároveň namontovat.

Klady

  • Zdarma
  • Velmi propracované
  • Obrovská hráčská komunita

Shrnutí

Povinnost pro všechny válečné fanoušky.
9

Úžasný

Ztracené heslo

Registrovat