Zaklínač 3: Divoký hon

The Game Award za hru roku
9.5

Úžasný

8.1

Čtenářské hodnocení

Zaklínač 3: Divoký hon Cech

Cech Zaklínačů je bratrstvo vynikajících bojovníků či lovců se smrtelně náročným výcvikem pro boj s monstry, netvory, prokletými a dalšími bytostmi.

První zaklínači, podle Rodericka de Novembre, se objevili 300 let před knižním dějem. Byly to nebezpečné časy, kdy lidé, kupci, karavany a všichni žijící na venkově potřebovali ochranu před různými stvořeními a své osady si museli dokonce opevňovat.

Zaklínači byli stvořeni pro účel ochrany lidí před neznámým nebezpečím. Tito bojovníci byli upraveni mutageny, jedy, houbami, lektvary, halucinogeny a dalšími přípravky pro zlepšení jejich organismu, které dokázaly změnit jejich rychlost, smysly (například změna očí, které mohli plně ovládat a vidět s nimi i ve tmě), fyzickou zdatnost, potlačit city i způsobit neplodnost. Také dobře znali základní magická znamení Ard, Igni, Quen, Yrden a Axie, která využívali.

Zaklínači cestují po světě a pomáhají lidem v nesnázích a tím si vydělávají na živobytí. Své členy získávají odvedením sirotků, hladových a podvyživených dětí. Oblíbený byl nahodilý výběr prostřednictvím Zákona osudu „Dáš mi to, co nalezneš doma, aniž bys to čekal“. Tuto alternativu zaklínači často upřednostňovali, pokud se chtěl zachráněný něčím odvděčit.
Zaklínači odváděli pouze chlapce a velké množství členů či práce jim většinou přinesly války, při kterých měli hojné počty a plné měšce zlata.

Výcvik zaklínačů

Výcvik nových členů začal již v dětství, kdy museli projít velmi náročným výcvikem, který zahrnoval zvládnutí magických znamení, držení rovnováhy, běhu, uhýbání před útoky. Důležitým krokem byla Zkouška trav, kdy byly mladým zaklínačům podávány již zmíněné přípravky ke změně vlastností organismu. Tuto zkoušku přežilo velmi malé množství adeptů a zanechávala různé viditelné změny. Přeživší mohli dále pokračovat ve výcviku a podstoupit Cestu meče, kde se stávali nejlepšími bojovníky s meči a zlepšovali si fyzickou zdatnost. Po ukončení výcviku dostali noví zaklínači výbavu, obsahující medailon se znamením školy, ve které byli cvičeni, železný meč a stříbrný meč k zabíjení netvorů, citlivými na stříbro.

S potřebným vybavením a výcvikem vyráželi zaklínači do světa, aby pomáhali lidem a tím se sami uživili. I když je lidé potřebovali, kvůli viditelným změnám po výcviku se vděku či gratulace nedočkali. Lidé jimi pohrdali, báli se jich a odstrčili je až na kraj společnosti. Několikrát se objevilo i povstání lidí proti zaklínačům, často podněcované čaroději, kteří od jisté doby začali zaklínače nenávidět a považovali je za nežádoucí konkurenci. Lidé se dokonce dostali až do sídla zaklínačského cechu, kde většina zaklínačů byla pobita. Od té doby se zaklínači stali vzácnými a sbírání nových členů bylo ojedinělé.

Ztracené heslo

Registrovat