Zaklínač 3: Divoký hon

The Game Award za hru roku
9.5

Úžasný

8.1

Čtenářské hodnocení

Zaklínač 3: Divoký hon Příběh

Děj herního světa Zaklínače se odehrává pár let po knižní sérii a je jejím pokračováním.

  • Geralt z Rivie, Bílý vlk, Řezník z Blavikenu, Gwynnbleid je hlavním hrdinou jak knižní tak herní série.
  • Celému světu, o kterém je psáno, je předpovězen konec.

IIthlinino proroctví

Nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé zimy a Bílého světla, čas šílenství a nenávisti, TeddDeireádh — Čas konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než s východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší krve – Hen Ichaer, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, nýbrž vyšlehne plamenem.

Knižní série Zaklínač začíná jednotlivými, přesto důležitými příběhy.

První příběh seznámuje čtenáře s matkou a možná i otcem Geralta, matka Visenna byla čarodějkou, která byla vyslána do ovládnuté vesnice nájezdnými lupiči. Lupiči sužují vesnici a vytvořili magické monstrum zvané Koštěj. Visenna se setká s rytířem Korinem, který je pravděpodobně otcem Geralta a osvobozují vesnici od lupičů a zabijí Koštěje.

Další příběh je o zotavení Geralta ve svatyni Melitelé kvůli vážnému zranění po boji se Strigou, dcerou krále Foltesta z Temerie. Stará se o něj matka Nanneke, přátelí se s mladou léčitelkou Iolou a sektává se i s jeho věrným přítelem trubadůrem Marigoldem.

Třetí příběh je o události se Strigou (princeznou Addou), kterou Geralt zbaví kletby pro krále Foltesta, a po vážném zranění se objeví ve svatyni Melitelé.

Jednotlivý a zajímavý příběh je o prokletém Nivellenovy, kterého Geralt potkává na své cestě uprostřed lesa. Nivellen je napůl muž a napůl lev, který se snažil zastrašit zaklínače, ale nakonec spolu vedou rozhovor u hostiny v jeho domě, svěřuje Geraltovi o jeho životě, vstazích, jeho prokletí a nové lásce. Geralt zjišťuje, že jeho nová láska není obyčejnou dívkou, ale Bruxou! Po smrti upírky se Nivellen stává opět člověkem.

Další jednotlivý příběh je o zvolení menšího zla samotného Geralta, který si tímto činem vysloužil přezdívku „Řezník z Blavikenu“ a trvalé vyhnání z města.

Velmi dležitou událostí je pozvání Geralta od královny Callanthé na námluvy princezny Pavetty. Tam se objeví neznámý rytíř, který se představí jako Ježek z Erlenwaldu a žádá po královně Callanthé tu, která je jeho osudem a kterou mu přislíbil zesnulý manžel královny za záchranu před patnácti lety. Poté rytíř ukáže svoji tvář a odhaluje se, komu zesnulý král Roegner slíbil to, co neočekával a ukázal. Ježek je prokletý již od dětství, od půlnoci do svítání člověk a od svítání do pulnoci netvorem. Pavetta všem odhalí jeho pravé jméno, které je Duny a po několika událostech v sále dojde k boji. Duny se ocitne v nebezpečí, ale Geralt mu pomůže přežít. Najednou nastane situace, kdy se uvolní čirá moc Pavetty, kterou neumí ovládat a skoro všechny v sále zabije. Naneštěstí Geralt s druidem Myšilovem zakročí, dokáží princeznu zkrotit a vše přestane. Geralt požádá Dunyho o to, co již má, ale o čem ještě neví. Pro svou odměnu se Geralt vrátí do Cintry za šest let a uvidí, jestli mu byla věštba nakloněna.

Dále následuje vtipná událost trubadůra Marigolda a zaklínače Geralta, ve které se snaží nalézt novou práci v Dol Blathanna, ale místo toho řeší problém se Satyrem. Lidé ho nemají rádi a nazývají ho čertem. Marigold s Geraltem se společně v pátraní tohoto stvoření ocitnou v zajetí elfů, kde se zaklínač poprvé potkává s Toruviel. Poté, co jsou propuštěni, Marigold dostává elfskou loutnu, na kterou je velmi hrdý.

Důležitým příběhem je první Geraltovo setkání s čarodějkou Yennefer. Marigold s Geraltem rybaří a nalézají zvláštní nádobu s magickým znamením. Trubadůr si myslí, že našli džina, otvírá ji i přes zaklínačovo varování a ocitá s v nebezpečí. Kouřová nestvůra z nádoby popadne Marigolda, těžce ho zraní a Geralt jej odežene exorcismem, který sám nezná.

Trubadůr je ve smrtelném stavu a Geralt se snaží nalézt pomoc v Rinde, kde se nakonec dostal až do domu čarodějky Yennefer, která byla jedinou nadějí pro jeho přítele.

Čarodějce se náhlá návštěva nelíbí a brání se, čímž se ukáží rychlé reakce zaklínače. Geralt upozorňuje, že není nepřítel a vysvětluje čarodějce celou událost při její koupeli. Yennnefer zaujme část s nádobou a džinem a Geralt je mezitím omámen její krásou i vůní šeříku a angreštu. Čarodějka nakonec zaklínače začaruje. Ovládne jeho mysl a vyřizuje s ním ve městě své nevyřízené účty, ovšem nechce, aby byl za všechno vinen.

Po probuzení, se na ni Geralt nehněvá a cítí se zamilován. Mezitím bude Marigold vyléčen a Geralt spěchá za čarodějkou do hostince, kde chce Yennefer získat moc nad džinem, který je ve skutečnosti Genius a který plní tři přání. Když se k ní zaklínač dostane, varuje ji, že nezvládne toto stvoření ovládnout a získat jeho moc.

Společně mu vzdorují a chrání se. I když Geralt mohl uniknout portálem, který mu Yennefer udělala, on zůstal a poznal, kým byla, a zjistil, co musí udělat. Vyslovil poslední přání, Génius zmizel a vše se uklidnilo. Yennefer tomu nemohla uvěřit a tato událost je navždy k sobě svázala.

Poté začínají jednotlivé příběhy, ve kterých se objeví i Yennefer a další důležité postavy…

Geralt se na svých dobrodružství dočkal i lovu na zlatého draka, na který šel jen kvůli čarodějce s vůní šeříku a angreštu, havraními vlasy a s fialovýma očima. Před tímto lovem se Geralt seznámil s rytířem Tři Kavky, který cestoval s dvojicí skvělých bojovnic. Poté se s ním vydává na hrad, kde bylo pozdvižení kvůli této události a kde se setkalo mnoho skupin bojovníků, aby tohoto draka skolili a získali bohatství.

Geralta, se setkává s odvážným trpasličím bojovníkem, Yarpenem Zigrinem, milovanou Yennefer a přítelem Marigoldem. Čarodějka je na zaklínače rozzlobená a Geralt se s ní snaží usmířit.

Lov na draka nedopadne úspěšně, jelikož se mezi členy výpravy strhne bitka a nakonec se odhaluje, že drakem je samotný rytíř Tři kavky pod pravým jménem Villentretenmerth. Mezi Geraltem a Yennefer opět zažehne láska a opět se usmíří.

Dále příběh pokračuje ve městě Aed Gynvael, kde se spolu ubytují. Čarodějka pravidelně odchází za čarodějem Istreddem, který je do ní zamilován a snaží se ji získat pro sebe. Geralt zjistí, kam chodí a chce si to s čarodějem vyříkat. Když se oba rozhodnou pro boj, Yennefer odchází a zanechává za sebou dva dopisy, jeden pro zaklínače a druhý pro Istredda. Geralt sám odchází před bojem, jelikož si uvědomí, co ho čeká v dopise a nechá rozhněvaného čaroděje ve městě.

Dále následuje vtipná příhoda s dopplerem, který se dokáže změnit v jakoukoliv bytost a snaží se převzít obchody pulčíka, Daintyho Biberveldta. Geralt s Marigoldem se rozhodují, že svému příteli pomohou a začínají případ řešit. Zjišťují, že se doppler vydává za jejich přítele a vydělává velké jmění. Nakonec se Dainty Biberveldt rozhodne spolupracovat s tímto nadaným stvořením, představuje ho jako svého bratra a nadále obchodují společně.

Poté Geralt s Marigoldem přijíždí k mořskému pobřeží, kde si najme knížepán zaklínače jako tlumočníka, kvůli jeho lásce s mořskou vílou. Geralt promlouvá s mořskou vílou a knížepánem, který chce po mořské víle, aby se obětovala tím, že se vzdá své ploutve. Ta jeho nabídku dlouho odmítá a Geralt mezitím řeší jiný problém s mořskými tvory na bližším ostrově. Také se zaklínač sbližuje s mladou trubadrkou Essi Daven. Nakonec se mořská víla rozhodne podstoupit požadavek knížete a jejich láska vzkvétá.

Nadcházející příběh navazuje na předešlé námluvy v Cintře, ve kterém Geralt požádal Dunyho o to, co již má, ale o čem ještě neví a pro svou odměnu se Geralt vrátí do Cintry za 6 let.

Geralt po šesti letech odmítá dítě překvapení Ciri, která je dcerou Pavetty a je zaklínači předurčena.

Později se Geralt vydává do Brokilonského lesa za královnou dryád kvůli poselství. Dryády vládnou lesu a zabijí všechny v jeho blízkosti kvůli konfliktu s okolním světem.

Geralt vchází do Brokilnu ve zdraví, kvůli poselství a dobrému vztahu s jeho obyvateli. Zaklínače potká v lese překvapení, které opravdu nečekal. Osud zasáhl a dcera Pavetty při útěku z Cintry potkává zaklínače, když je v nebezpečí. Geralt malou plavovlasou dívku se zelenýma očima zachraňuje a pokračuje s ní k dryádám. Při doručení poselství si dryády chtějí dítě osudu nechat a cvičit ji. Zaklínač tomu zabrání a bere ji s sebou. Potkává opět Myšilova, který mu říká, ať osud nepokouší, ale přesto nechává malou Ciri samotnou a odjíždí…

Následuje setkání s kupcem Yurgem, který je ve vážném nebezpečí. Geralt opět pokouší osudová slova „dáš mi to, co najdeš ve svém domě po svém návratu a co neočekáváš, že bys tam mohl najít“ a žádá kupce o slib. Zaklínač ho zachrání a sám je vážně zraněn, Yurgo ho odváží na místo, kde se mu dostane pomoci. Po cestě se mu zdá o romantické Májové noci s Yennefer. Shledává se s jeho matkou, která ho vyléčí a poté Geralta uspí a zmizí. Po probuzení ho Yurgo bere do svého domova, kde se osudová slova vyplní a opět potkává Ciri, která ho již nechce opustit a on ji slibuje, že je něco víc a budou spolu navždy…

Posledním samostatným příběhem je o Geraltově svatbě s Yennefer, která se odehrává o mnoho let později po celé sáze knižní tvorby. Je alternativním koncem celé knižní ságy a setkává se v něm mnoho Geraltovo přátel z předešlých setkání.

Samostatné příběhy končí a začíná hlavní děj, který na tyto události navazuje.

Kaer Morhen, domov zaklínačů a škola nových členů je prvním místem událostí.

Geralt vezme Ciri do tohoto hradiště, aby z ní udělal zaklínačku. V průběhu výcviku zaklínači zjistí, že Ciri je velmi silné zřídlo a potřebují pomoc čarodějky.

Na Kaer Morhen přijíždí Geraltova milenka Triss Ranuncul, která zaklínače pokárá a zajištuje Ciri lepší šaty, způsoby a řeší její schopnosti.
Po nějaké době Triss zjišťuje, že takové zřídlo nezvládne a Geralt je nucen svěřit Ciri své milované Yennefer.

Ciri se setkává s Yennefer ve svatyni Melitelé a na dlouhou dobu tam pobývají. Čarodějka učí Ciri základům magie a ovládání svých schopností. Ve svatyni Melitelé se spolu sbližují a mají mezi sebou velmi blízký vztah, jako matka a dcera.

Najednou nastane den, kdy musí Yennefer dorazit na ostrov Thanedd, kde se bude konat setkání všech čarodějů a čarodějek. Na pozadí toho všeho hrozí válka, Cintra je v rukách císařského Nilfgardu, kterému vládne císař Emhyra var Emreis.

Po příjezdu do města Gors Velen u ostrova Thanedd chce Yennefer dát Ciri do přísné školy magie, ale okolnosti to nedovolují. Mezitím se Geralt snaží najít informace o sudbě, která ho spojuje s malou princeznou z Cintry. Na pozadí toho všeho pokračuje dění, které vyústí ve válku. Králové severních království chystají útok proti Nilfgardu, který je dlouhověkým nepřítelem. Ten má již své plány, které žádný král nečekal, jelikož je o krok napřed.
Ciri touží vidět Geralta a odjíždí bez souhlasu Yennefer. Pronásledují ji jezdci Divokého honu a u místa, kde přebývá zaklínač, ji zachrání Yennefer. Díky tomuto incidentu se čarodějka se zaklínačem usmíří.
Yennefer se rozhoduje vzít na konvent čarodějů a čarodějek Geralta jako doprovod a na něm jej seznamuje s ostatními.

Na konvent čarodějů náhle útočí elfské komando pomáhající Nilfgardu a několik čarodějů a čarodějek je také na straně císařství.

Vypukne převrat, Ciri je pronásledována elfským komandem, Yennefer začarována a následně odvedena Francescou Findabair a Geralt je velmi vážně zraněn čarodějem, Vilgefortzem z Rogeveenu.

Ciri potkává při útěku před elfským komandem rytíře ze svých nočních můr, zraňuje ho a vstupuje ve věži Racka do portálu, který ji přenese na daleký jih, poušť Korath. Při přenosu malé Ciri teleport explodoval a znetvořil Vilgefortzovu tvář, který ji pronásledoval.

Triss Ranuncul dostává vážně zraněného Geralta do Brokilonu k dryádám, které ho jediné mohou zachránit.

Mezitím se snaží zjišťovat informace o světě přes mladou lučištnici Milwu.
Mimo Brokilon zuří válka, Severní království bojují s Nilfgardem, který neustále plení severní území a zabírá města.

Všichni hledají princeznu z Cintry, včetně císaře Emhyra var Emreise, který si ji chce vzít a získat politicky Cintru. Časem je mu dodána jiná plavovlasá holčina, která je Ciri velmi podobná. Sám císař dobře ví, že je to pouze dvojnice, ale ostatní věří v její pravost a tato zpráva se roznese až do severních království.

Nepravdivá zpráva se donese i Geraltovi a chce ji zachránit, mezitím za ním dorazí přítel Marigold a vyráží s ním. Milwa se po odjezdu Geralta rozhodne tuto výpravu podstoupit s nimi a dojíždí je.

Trojice potkává na cestě plno spálených vesnic a později se přidávají k pozpěvující si skupince složené z trpaslíků, žen, dětí a gnóma, která má stejný směr cesty a kde zaklínač poznává Zoltana Chivaye.

Na starém elfském pohřebišti nalézají upíra Regise, který se vydává za alchymistu, pohošťuje skupinku na kořalku z Mandragory a druhý den se přidává k jejich výpravě.

Po dalším kusu cesty potkávají Nilfgardského bojovníka Cahira, kterého chce císařství mrtvého.

Zaklínač odmítá jeho přítomnost a nechává ho samotného, protože ho poznává z předešlé události na Thaneddu, kde ho Ciri zranila.

Nilfgardský bojovník se nevzdává, cestuje za nimi a později se k nim přece jen přidává.

Mezitím Ciri prochází pustou a smrtící pouští, kde se snaží najít vodu, jídlo a stín. Na poušti se k ní později přidává mladý jednorožec Ihuarraquax, který jí pomáhá najít cestu. Při napadení netvorem s klepety Ciri zachraňuje jednorožce a snaží se mu pomoct svou mocí, ale onu moc načerpává z ohně, před čímž ji Yennefer dříve tolikrát varovala. Tato síla ji téměř ovládá, ale na poslední chvíli se jí zříkává a přichází o ni.

Poté Ciri nachází Nilfgardská patrola, která ji zajme a snaží se ji odvést za císařem.

Po cestě ji zachrání banda mladých lidí, která si říká Potkani, Ciri se k nim přidává, začne si říkat Falka a seznamuje se s milovanou Mistle. Bohužel neví, že po ní pátrá lovec lidí Leo Bonhart.

Geralt cestuje k druidům, kteří přebývají v Caed Dhu, aby mu pomohli Ciri vyhledat.

Skupinu již tvoří jen lučištnice Milwa, upír Regis a nilfgarďan Cahir, jelikož se Zoltan se svou skupinou vydal jinam a Zoltan ponechal zaklínači svůj skvělý meč z Mahakamu.

Geralt s Cahirem se připletou k bitvě na mostě vedoucí přes řeku Jarugu, přidají se k prohrávající skupině vojáků z Lyrie a Rivie s královnou Meve proti Nilfgardské jízdě.

Díky nim bitvu vyhrají a Meve pasuje zaklínače na Geralta z Rivie, takže se jeho vymyšlené jméno se stává skutečným.

Ciri se najednou ocitá u poustevníka Vysogoty z Corvia, který přebývá v bažinách sám. Ten ji lečí z těžkých zranění a ona mu vypráví svůj příběh – Jak se přidala k Potkanům, u kterých poznala lásku Mistle a stala se zabijákem, jak si uvědomila, že se nelze dále skrývat, jak byla zajata po ztrátě svých společníku lovcem lidí Bonhratem v osadě Žárlivost, jak poté musela pro něj zabíjet darovaným mečem Vlaštovka v aréně a jak mu nakonec utekla na vraném koní po pojmenovaného Kelpie, kterého získala ještě před zajetím.

Při událostech Geralta a Ciri se Yennefer ocitá v Dol Blathanna, kde ji Francesca Findabair opět odčaruje a bere ji do Lóže čarodějek. Lóže založila Filippa Eilhart, ve kterém se měly čarodějky postarat o osud světa, pomocí jejich vlivu a momentálně chtějí získat Ciri pro své účely.

Yennefer při první příležitosti utíká z Lóže a riskuje svůj život pro záchranu Ciri, čímž je mučena na hradě Stygga v rukách Vilgefortze.

Po uzdravení Ciri, její zranění zanechalo ošklivou jizvu přes oko, až do pul tváře a opouští Vysogotu, aby se opět setkala se svými přáteli pomocí věže Vlaštovky, o které se ji zmínil poustevník.

Poté, co odjede na Kelpii, se vydává se k věži a má za sebou skupinu pronásledovatel složenou z Bonharta, Skellena a jeho party a Rience sloužícího Vilgefortzovi.

Rience má za úkol přivést Ciri živou, aby Vilgefortz dokázal ovládat čas a prostor díky její krvi a stal se vládcem světů.

Ciri je naláká na zamrzlé jezero, kde pobije většinu Skellenovi party a Rience.

Bonhart poznal lest, objíždí jezero a zběsile se žene za Ciri, která před ním zmizí ve věži Vlaštovky.

Ciri se ocitá v jiném světe, kde je v rukách mocných elfů – Lidu Olší.
Nemůže utéct a přátelští elfové ji přesvědčují, aby počala dítě s jejich králem. Jenže i tyto bytosti chtějí zneužít její dar a cestovat prostorem a časem. Zachrání jí jednorožci, kteří bojují s elfy. Povědí jí o skutečných úmyslech i povaze elfů a spolu s Ihuarraquaxem utíká.

Putuje s ním časem i prostorem a hledá správný svět, místo i čas. Překonává velké množství světů, ale bezvýsledně.

Nakonec dorazí do světa, kde ji pomůže nasměrovat čarodějka Nimue a její pomocnice Tilly, které již dlouho zkoušejí poznat osudy Cirilly Fiony Elen Riannon.

Geraltova skupina se rozšířila o dívku Angoulême a od druidů odchází do knížetství Toussaint.

Marigold je poblouzněn Annou Hneriettou, která se stará o Toussaint a zůstává s ní v Beauclaire. Geralt je ovlivňován čarodějkou Fringillou Vigo, která je členkou Lóže a dělá vše proto, aby se zaklínač nedostal z Beauclaire.

Nakonec se Geralt v jeskyni záhadným způsobem doslechne o Ciri a okamžitě chce vyrazit dál. Fringila mu již nemůže dále bránit a prozrazuje mu, kde se nachází Vilgefortz a Geralt odjíždí s celou skupinou na hrad Stygga.

Ciri se ocitá u hradu Vilgefortze a sama do něj vstupuje, kde se opět setkává se Skellenem a Bonhartem. Bohužel ji Vilgefortz ihned zajme a při snaze dostat její krev, hrad napadne Geralt a jeho přátelé.

Vilgefortz odchází od Ciri, Milwa umírá při obraně před přesilovce a následně upír Regis zachraňuje Ciri. Ta odchází zachránit Yennefer a na cestě potkává Bonharta, kterému musí čelit. Cahir a Angoulême se s ní setkávají při útěku před lovcem lidí a umírají, při pokusu získat pro ni čas.
Ciri se s ním utkává v tváří v tvář a ovládá svůj strach. Ciri ho nakonec přechytračuje a lovec lidí Bonhart, umírá.

Mezitím se Yennefer s Geraltem setkává a osvobozuje ji, následně bojují s Vilgefortzem v náročném boji a najednou jim pomáhá upír Regis.

Upír zraňuje Vilgefortze, ale ten ho okamžitě zabijí. Geralt využije zranění a čaroděj Vilgefortz umírá rukou Geralta z Rivie.

Ciri, Yennefer a Geralt se opět setkávají. Odejít jim zabrání Nilfgardská armáda s Emhyrem var Emreisem, který si chce odvést Ciri. Geralt s ním osamotě hovoří a poznává v něm Dunyho, který je Cirin otec a bývalý manžel Pavetty.

Zaklínači a čarodějce nabízí poslední společnou hodinku a smrt.
Při odchodu se Emhyr var Emreis rozhodne nechat Ciri jejím nynějším rodičům. Ciri se vrací za Geraltem a Yennefer a líčí jim, co se stalo.

Poté Lóže čarodějek, donutí Yennefer se vrátit i s dítětem překvapení na hrad Montecalvo, proto se s Geraltem domluví, že se sejdou všichni tři v Rivii.

Ještě než Ciri s Yennefer odcestují, tak čarodějka odchází něco zařídit a nechává Geralta s Ciri osamotě.

Geralt a Ciri se potkávají na hradě Beauclaire s Marigoldem, který je opět v problémech a musí s ním odejít kvůli neshodám s Annou Henriettou.

Při příchodu Ciri a Yennefer do Lóže se čarodějky rozhodují o osudu Ciri, ale ta na oplátku žádá setkání se Zaklínačem v Rivii , což jí po hlasování nakonec dovolí.

Geralt a Marigold se v Rivii setkávají s Yarpenem Zigrinem a Zoltanem Chivayem, kde si vypráví své osudy.

Najednou se ulice začnou plnit vraždicími lidmi, kteří jdou proti nelidem a vzniká Rivský pogrom.

Geralt naposledy zakročuje a pomáhá nelidem, ale je velmi vážně zraněn a leží v kaluži krve.

Přispěchají mu na pomoc Trss Ranuncul, Ciri a Yennefer. Jeho milovaná Yennefer se mu snaží pomoci a vypotřebovává své síly až k riziku smrti.
Ciri pomocí své rozené moci přivolává jednorožce a s ním připlouvá loďka. Ciri se loučí s přáteli, jednorožec a Kelpie mizí, Ciri odváží Yennefer i Geralta pryč a ztrácí se v mlze.

Cosi skončilo a cosi začíná…

Konec knižní ságy a začátek prvního a druhého herního dílu

Válka s Nilfgardským císařstvím si vyžádala tisíce životů. Všude vládl hlad, mor a smrt si nevybírala.

Jen pár elfích a trpasličích bojovníků si našlo útočiště v hustých lesích, kde se hotovili k poslednímu zoufalému boji. Králové i čarodějové proplýtvali ovoce svého vítezství v hádkách.

Lid z měst i vesnic se často ptával: Co se stalo se zaklínači?

První herní pokračování začíná pět let po Velké válce, v Modrých horách severně od Kaedwenu.

Všichni si myslí, že je Geralt z Rivie mrtev… Zaklínač Geralt se ale opět vrací, nic nemá, ztratil paměť a neví co se s nim stalo. V hrozném stavu ho nalézají jeho přátelé zaklínači a odvážejí ho na Kaer Morhen. Po jeho zotavení se setkává i s Triss Ranuncul, ale ihned po jeho příjezdu je hradiště napadeno Salamandrou a neznámým mágem. Ti ukradnou mutageny, zaklínači jsou nuceni opustit svůj domov a vydat se po stopách zlodějů.

Geralt s Triss Ranuncul míří do Temerie, kde vládne král Foltest.
Tam zachytává stopu zlodějů a zaplétá se do politické hry. Získává informace, plní kontrakty, potkává staré známé (Shani, Zoltan Chivay a další…) a snaží se naplnit svůj osud tím, že vyřídí Salamandru.

Opět před ním stojí úkol se Strigou, kterou může zabít, nebo sejmout prokletí.

Wyzimu a okolí tíží boj mezi Scoia’tael a Řádem planoucí růže, venku opět hoduje Striga na svých obětech. Do všeho je zapletený i Geralt, který tento spor řeší a opět pomáhá Foltestovi se Strigou.

Geralt po dlouhé cestě přichází ke zjištění, že všechny nepokoje, vraždy, loupeže měl na starost Jakub de Aldersberga.

Zaklínač nachází velmistra Řádu planoucí růže, který vše korigoval a ten mu ukazuje v jeho myšlenkách, že všechno dělal pro to, aby se stal spasitelem světa, kterému je prorokován konec.

Geralt mu to překazí a zjevuje se Divoký hon, který po zaklínači žádá duši Jakuba de Aldersberga.

Po probuzení je velmistr mrtev a Marigold mu líčí, že je povstání potlačeno a král Foltest ovládl město. Poté získává zpět zaklínačské mutageny od mrtvého velmistra.

Konečná ukázka ukazuje napadení krále Foltesta přímo v jeho hlavním městě najatým zaklínačem, kterého Geralt zabijí.

Po zastavení velmistra Řádu planoucí růže a záchraně Foltesta před najatým zaklínačem, se stává důležitou postavou politických nepokojů v Temerii. Geralt dále pracuje pro Foltesta a pomáhá mu nastolit mír. Posledním zákrokem je eliminace hradu baronky La Valette.

Po vítězství se Foltest s Geraltem setkávají s nemanželskými dětmi hraběnky a Foltesta, které mu předává zaklínač Letho v převleku kněze.
Geralt se rozhlíží z okna a mezitím Letho of Gulet podřezává krále Temerie a než zaklínač zareaguje, tak vrah utíká oknem.

Když je Foltest zabit, tak Geralt nyní čelí falešným obviněním z královraždy, a proto se vydává se svými přáteli na cestu za očištěním svého jména tím, že dopadne skutečného vraha.

Nilfgaard pochoduje na sever, aby napadl severní království. Letho byl klíčovou postavou k tomuto zákroku, jelikož měl zabít krále v severních královstvích a tím je oslabit.

Zaklínač Letho k tomuto úkolu používá Lóže čarodějek jako krytí pro zabíjení králů, jelikož měli zpočátku stejný cíl, i když v mnohem menším měřítku.

Lóže chtělo zpočátku zabít jen krále Demavenda, protože bylo prokázáno, že je slabý a nestálý král a oni mohli využít nepokoje, aby dosadily Saskia k vytvoření nového rovnostářského národa v bohatém údolí Pontar a měly na něj nekonečný vliv.

Ale po smrti Demavenda, Letho používá zdroje Lóže, aby kontaktovali Scoia’tael (údajně proto, aby se skryl před pátráním) a přesvědčil je, aby mu pomohli zabít krále Temerie Foltesta a krále Kaedwenu Henselta.

Po smrti Foltesta, Letho vycítil, že Iorveth je příliš svéhlavý a vnímavý pro to, aby mohl být oklamán, a proto se snaží převzít kontrolu nad Veverkami, čemuž zamezuje zaklínač Geralt. Po smrti krále Foltesta byla Lóžem čarodějek vyslána Sheala de Tancarville, která měla eliminovat Letha, a tím zamezit další kralovraždy a odstranit veškeré důkazy o spolupráci mezi ním a Lóžem.

Geraltova paměť je skoro obnovena a dozvídá se o Yennefer z Vengerbergu, že je naživu někde v Nilfgardu.

Ztracené heslo

Registrovat